GM tasarım ve teknoloji kampüsü kuruyor

0

GM tasarım ve teknoloji kampüsü

GM tasarım ve teknoloji kampüsü için Kaliforniya’da çalışmalara başladı. Bunun için önemli bir yatırım da yapılacak.

GM tasarım ve teknoloji kampüsü yatırımı yapacak

General Motors Co. yaptığı açıklamada, uçan arabalar ve ay gezici araçlar gibi ileri teknolojilerdeki kapasitesini artırmak amacıyla Kaliforniya’da yeni bir kampüs kurmak için 71 milyon dolar yatırım yapacağını açıkladı.

Kompleks, GM’in mevcut üretim araç programlarının kapsamı dışında kalan konsept ve gelecekteki mobilite projeleri geliştirmeye odaklanan Gelişmiş Tasarım Merkezi operasyonları için kullanılacak. General Motors, kampüsün bir inovasyon laboratuvarı ve artırılmış ve sanal gerçeklik dahil olmak üzere sürükleyici teknoloji yetenekleri içereceğini söyledi.

Ayrıca GM yeni kampüsün büyük üniversitelere ve tasarım okullarına yakınlığı nedeniyle işe alım fırsatları yarattığını belirtti.

Otomobil üreticisinin son zamanlardaki yenilikçi gelişmeleri arasında ticari minibüs işletmesi Brightdrop ve Lockheed Martin ile geliştirilen Lunar Rover konsepti yer alıyor.

Yorum Ekle

Posta adresiniz, gizli kalacaktır.

İzin verilen HTML tagları, <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>