GM tedarik zincirinde çipler için yapabilir

0

GM tedarik zinciri

GM tedarik zincirinde çipler için değişiklik yapmaya hazırlanıyor. GM CEO’su Barra, kendilerinin doğrudan çip alıcısı olabileceğini vurguladı.

GM tedarik zincirinde çipler için doğrudan alıcı olabilir

General Motors CEO’su Mary Barra yaptığı açıklamada, ABD’nin en büyük otomobil üreticisinin, önemli üretim kesintilerini zorunlu kılan devam eden yarı iletken çip krizini ele almak için çalışırken tedarik zincirinde değişiklikler yapmayı planladığını söyledi.

Barra, çevrimiçi bir röportajda, “Tedarik zincirimizde oldukça önemli değişiklikler yapacağız. Genel olarak General Motors doğrudan çip satın almıyor, tedarikçilerimiz alıyor. Ama şimdi üreticilerle doğrudan ilişkiler kuruyoruz” dedi.

GM sözcüsü, şirketin tedarik zincirini nasıl değiştirebileceği konusunda daha fazla yorum yapmayı reddetti.

Beyaz Saray ve ABD Ticaret Bakanlığı, dünya çapında otomobil üreticilerinin üretim kesintilerine neden olan çip krizi hakkında bir toplantı planlıyor. GM, kıtlık nedeniyle altı Kuzey Amerika montaj tesisinde üretimi kestiğini söyledi.

Geçen hafta, GM Mali İşler Başkanı Paul Jacobson, otomobil üreticisinin 2021 kar görünümünü yeniden doğruladı ve şirketin yarı iletken tedarikleri için 2022’de “daha istikrarlı bir yıl” beklediğini söyledi.

Yorum Ekle

Posta adresiniz, gizli kalacaktır.

İzin verilen HTML tagları, <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>