GM Ultium Charge 360 projesi elektrikli araçları yaygınlaştıracak

0

GM Ultium Charge 360

GM Ultium Charge 360 ​​ile şarj ağını genişletiyor. GM yaklaşık 60 bin elektrikli araca şarj imkanı sunacak.

GM Ultium Charge 360 ​​projesi şarj ağını genişletecek

Ultium Charge 360 ​​projesi kapsamında, sürücülere ABD ve Kanada’da hizmet verecek. Bu şarj ağı kapsamında 60 bin elektrikli araç için şarj imkanı sunulacak.

Blink Charging, ChargePoint, EV Connect, EVgo, FLO, Greenlots ve SemaConnect isimli 7 şarj ağıyla GM şarj deneyimini basitleştirecek. GM araçları için mobil uygulamalarla bu istasyonlar için gerçek zamanlı bilgileri içerecek ve sürücülerin rotalarında bulmalarına yardımcı olacak. Elektrikli araç sahipleri de uygulama üzerinden şarj işlemi başlatabilecek ve bunun için ödeme yapabilecek.

GM, Ultium platformunun araçlarına tek bir şarjla yaklaşık 725 km menzil sağlayacağını tahmin ediyor. Ultium sisteminin çalıştıracağı elektrikli araçlar arasında Cadillac Lyriq, GMC Hummer EV’ler ve Chevrolet Silverado elektrikli pikap yer alıyor.

GM, 2025’in sonuna kadar dünya çapında 30 elektrikli araç piyasaya sürmeyi planlıyor. Daha sağlam bir şarj ağına sahip olmak, elektrikli araç satışlarının da daha kolay yapılmasını sağlayacak.

Yorum Ekle

Posta adresiniz, gizli kalacaktır.

İzin verilen HTML tagları, <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>