GM yazılım ile batarya yanmalarını önleyecek

0

GM yazılım ile batarya

Güvenlik önlemleri kapsamında GM yazılım ile batarya yanmalarını önleyecek. Yazılımın Chevy Bolt modellere kurulacağı belirtildi.

GM yazılım ile bataryaları koruyacak

2020 yılındaki zorunlu geri çağırmanın ardından GM, 2017 ile 2019 arasında beş Chevy Bolt aküsünün ateşlenmesine neden olan sorunu çözmek için bir plan hazırladı.

The Verge tarafından paylaşılan bilgilere göre Chevy Bolt sahipleri servis için araçlarını GM bayilerine götürebilecek ve personelin değerlendirmesini isteyebilecek. Değerlendirmede anormallik tespit edilirse GM değişim konusunda devreye girecek.

Bununla birlikte ateşleme tehlikesini önlemek için GM tarafından hazırlanan yazılım kurulacak. Böylelikle potansiyel sorunlar, ciddi bir soruna dönüşmeden tespit yapılabilecek.

Önümüzdeki aylarda GM, teşhis yazılımını diğer Bolt modellere de kuracak. Ayrıca bu yazılım gelecekteki tüm GM elektrikli araçlarla standart olarak gelecek.

GM yaptığı açıklamada 2019 model Bolt araçların direkt olarak servise gidebileceğini, 2017 ve 2018 modellerin ise randevu alması gerektiğini belirtti. Benzer bir sorun nedenle Hyundai geçen yıl Güney Kore’de 25 bin 564 Kona elektrikli aracını geri çağırmıştı. Hem GM’in hem Hyundai’ın bataryalarını LG Chem’den almış olması dikkatleri LG’ye çekiyor.

Yorum Ekle

Posta adresiniz, gizli kalacaktır.

İzin verilen HTML tagları, <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>