Gmail karanlık mod Apple cihazlarda sorunsuz kullanılabiliyor

0

Gmail karanlık mod

Uzun bir süre için Gmail karanlık mod özelliğini duyurmuştu. Google’ın yayınladığı yeni güncellemeyle Gmail karanlık mod özelliği iPhone ve iPad’e geldi.

Gmail karanlık mod iPhone ve iPad için kararlı şekilde kullanılabiliyor

Son dönemde uygulamalar ve internet siteleri arasında karanlık mod özelliği trend haline gelmiş durumda. Enerji tasarrufunun yanı sıra kullanıcılarda göz yorgunluğunu önleyen karanlık mod özelliği kullanıcılar tarafından yoğun ilgi görüyor.

Google mail platformu Gmail için uzun bir süre önce karanlık mod özelliğini yayınlamıştı. Android kullanıcıları için gelen bu özellikten Apple kullanıcıları kararlı bir şekilde yararlanamamaktaydı. Google tarafından yayınlanan yeni güncellemeyle, artık Apple kullanıcıları da Gmail’de karanlık mod özelliğini sorunsuz bir şekilde kullanabilecekler.

2019 Eylül ayında yayınlanan özellik, 6.0.200519 versiyon ile iPhone ve iPad kullanıcıları için de geldi.

Aslında karanlık mod özelliği iOS kullanıcılarına daha önce gelmişti. Ancak kararlı bir şekilde çalışmayan bu sürümde, cihaz yeniden başlatıldığında karanlık modun yeniden aktif hale getirilmesi gerekiyordu. Google, yayınladığı güncellemeyle bu sorunu çözmüş oldu. Kullanıcılar, tema seçeneklerini kullanarak karanlık modu aktif hale getirebiliyor.

Burak Kesayak

Elektrik elektronik mühendisi ve dijital medya yazarı. Ar-Ge mühendisi olarak çalışmasının yanı sıra Endüstri 4.0, akıllı şehirler, fintech ve nesnelerin interneti gibi alanlarda dijital medya yazarlığı yapmaktadır.

Yorum Ekle

Posta adresiniz, gizli kalacaktır.

İzin verilen HTML tagları, <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>