Gmail virüslü dosyalar hakkında bilgi paylaştı

0

Gmail virüslü dosyalar

Dünyanın en çok kullanılan mail platformu Gmail virüslü dosyalar hakkında yeni bilgiler paylaştı. Paylaşılan bilgilere göre, Office dosyaları kritik öneme sahip.

Gmail virüslü dosya paylaşım istatistiklerini paylaşı

Özellikle mail uygulamaları, kullanıcıların virüslü içeriklerden en çok etkilendiği platformlar arasında yer alıyor. Dünyanın en çok kullanılan mail platformu Gmail, virüslü dosya paylaşımı hakkında yeni bilgiler verdi.

Gmail’in paylaştığı bilgilere göre Google, zararlı belgeleri tespit etmede yüzde 99,9 oranında başarı gösteriyor. Ayrıca Gmail’de paylaşılan virüslü dosyaların yüzde 50’sinden fazlasına da Office dosyaları oluşturuyor. Haftada 300 milyar dosya taraması yaptığı belirtilen Gmail’in, bu konudaki isabetli tespitlerini yüzde 150 oranında artırmayı başardığı belirtiliyor. Ayrıca Google’ın Office dosyalarını yüzde 10 oranında daha efektif bir şekilde taradığı da belirtiliyor.

Siber saldırıların artış gösterdiği günümüzde, Google’ın en çok kullanılan platformunda bu tarz bir yenilik yapması büyük bir öneme sahip. Gmail tarafından paylaşılan bu veriler, bulut tabanlı platformların aslında çok daha güvenli olduğunu da ortaya koyuyor.

Burak Kesayak

Elektrik elektronik mühendisi ve dijital medya yazarı. Ar-Ge mühendisi olarak çalışmasının yanı sıra Endüstri 4.0, akıllı şehirler, fintech ve nesnelerin interneti gibi alanlarda dijital medya yazarlığı yapmaktadır.

Yorum Ekle

Posta adresiniz, gizli kalacaktır.

İzin verilen HTML tagları, <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>