Techinside Google News
Techinside Google News

Gmail yapay zeka destekli arama sunuyor

Gmail yapay zeka desteğiyle geliştirilmiş arama yapılmasını sağlıyor. Böylelikle kullanıcılara en iyi ve istedikleri sonuçlar gösteriliyor.
- Advertisement -

Gmail yapay zeka desteğiyle geliştirilmiş arama yapılmasını sağlıyor. Böylelikle kullanıcılara en iyi ve istedikleri sonuçlar gösteriliyor.

Gmail, mobil cihazlarda arama sonuçlarını iyileştirmek için yapay zeka entegrasyonu bulunan en son Google uygulamasıdır.

Gmail blog gönderisiyle duyurdu

Google, bir blog gönderisinde: “Gmail’de arama yaparken, makine öğrenimi modelleri arama sorgunuzla en iyi eşleşen sonuçları size göstermek için arama terimini, en son e-postaları ve diğer ilgili faktörleri kullanıyor” ifadelerini kullandı. Gönderide: “Bu sonuçlar artık özel bir bölümde listenin başında görünecek ve ardından tüm sonuçlar yeniliğe göre sıralanacak” dedi. Başka bir deyişle, yapay zeka (teorik olarak) aramanız için en iyi eşleşmeleri seçecek ve onları listenin en üstüne koyacak.

Bu, Android ve iOS için Gmail uygulamalarına geliyor ve şimdi herkesin kullanımına sunuluyor. Aynı özelliğin Gmail’in masaüstü web arayüzünde görünüp görünmeyeceği konusunda henüz bir bilgi yok.

Sizin için kısa otomatik yanıtlar oluşturan Akıllı Yanıt gibi özelliklerle birlikte yapay zeka, elbette Gmail’de yıllardır yerleşik olarak yer alıyor. Son aylarda Google, e-postalarınızı oluşturmanın bir yolu olarak daha gelişmiş, üretken yapay zekayı zorluyor.

ChatGPT rakibi Google Bard’daki geliştirme istikrarlı bir hızla devam ederken, daha fazla yapay zeka özelliği de web’de aramaya yöneliyor . Önümüzdeki aylarda ve yıllarda bunun gibi çok daha fazla duyuru bekleyebiliriz.

Yapay zekanın yararlı olması gerekiyor

Google ve diğer teknoloji şirketleri, Ayapay zeka özelliklerini şu anda olabildiğince hızlı bir şekilde öne çıkarmaktan çekinmiyor gibi görünüyor. Bu, birkaç oyuncunun öne çıkmaya çalıştığı rekabetçi, gelişmekte olan bir alanda olma eğiliminde olan şey.

Film önerilerimizi seçmekten kitaplarımızı yazmaya kadar her şey için algoritmalara güvendiğimiz bir çağda , insan yaratıcılığı ve küratörlüğü hakkında söylenecek çok şey var. Bu daha yavaş olabilir ama çok daha yararlı ve ilgi çekici olabilir.

Ancak Gmail araması gibi bir şey bile yapay zeka için tam bir kazanç deği. ygulamanın en iyi sonuçları seçmek için kullandığı “ilgili faktörler” neler? Güvenilirler mi? Bu soruları düşününce, eski manuel etiket ve yıldız yöntemlerinin, Gmail’de yer kaplayan binlerce e-postayı takip etmenin en iyi yolu olduğu anlaşılıyor .

Siz bu konu hakkında ne düşünüyorsunuz? Görüşlerinizi yorumlarda paylaşın!

SON VİDEO

TÜMÜ

CEVAP VER

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz

İlginizi çekebilir