GMC’nin elektrikli hummer modeli 2023’te geliyor

0

GMC elektrikli hummer

Elektrikli araç teknolojisi, artık spor ve arazi araç modelleriyle de yaygınlaşmış durumda. GMC elektrikli hummer modelinde sona yaklaştı.

GMC elektrikli Hummer özellikleri

GMC, süper kamyon olarak nitelendirilen elektrikli hummer üzerinde çalışmalarına devam ediyor. 830 beygirlik araç, satışa çıkmaya hazırlanıyor.

5 yolcu kapasiteli SUV araç 830 HP Edition 1’in 2023’ün sonbahar aylarında müşterilere sunulması bekleniyor. 3.5 saniye gibi çok kısa sürede 100 km/s hıza ulaşan aracın satış fiatı ise 105 bin 595 dolar olacak.

20 modüllü Ultium akü paketi ile araç, 800 V ile şarj olabilecek. Extreme Off-Road paketine sahip sürüm ise 110 bin 595 dolarlık satış fiyatında olacak. Bu sürümde gövde altı zırhları ve UltraVision kameralar gibi detaylarla arazi koşullarına tam uyum sağlanacak.

Edition 1’in ardımdan EV3X modeli ise 99 bin 995 dolarlık fiyattan satışa sunulacak. Beygir gücü gibi detaylarda ufak farklılıklar olacak bu modelde, elektrikli hummer SUV’lerin nispeten daha uygun fiyatlı olması hedefleniyor.

Yorum Ekle

Posta adresiniz, gizli kalacaktır.

İzin verilen HTML tagları, <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>