GoDaddy yetkisiz erişime maruz kaldı

0

GoDaddy yetkisiz erişim

GoDaddy yetkisiz erişime maruz kaldığını bildirdi. Şirket olaya hemen müdahale ettiğini ve erişimin sonlandırıldığını açıkladı.

GoDaddy yetkisiz erişim hakkında bilgi verdi

Web barındırma şirketi GoDaddy yaptığı açıklamada, 1.2 milyona kadar etkin ve etkin olmayan Managed WordPress müşterisinin e-posta adresinin yetkisiz bir üçüncü taraf erişimine maruz kaldığını söyledi.

Şirket, olayın 17 Kasım’da keşfedildiğini ve üçüncü tarafın, ele geçirilmiş bir parola kullanarak sisteme eriştiğini söyledi. GoDaddy Bilgi Güvenliği Sorumlusu Demetrius: ” Managed WordPress barındırma ortamımızda şüpheli etkinlik belirledik ve bir BT firmasının yardımıyla hemen bir soruşturma başlattık ve kolluk kuvvetleriyle iletişime geçtik” dedi.

Erken işlemlerde hisseleri yaklaşık yüzde 1,6 düşen şirket, yetkisiz üçüncü şahısları derhal engellediğini ve soruşturmanın devam ettiğini söyledi.

Burak Kesayak

Elektrik elektronik mühendisi ve dijital medya yazarı. Ar-Ge mühendisi olarak çalışmasının yanı sıra Endüstri 4.0, akıllı şehirler, fintech ve nesnelerin interneti gibi alanlarda dijital medya yazarlığı yapmaktadır.

Yorum Ekle

Posta adresiniz, gizli kalacaktır.

İzin verilen HTML tagları, <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>