Gogoro dünyaya açılmaya hazırlanıyor

0

Taywan’da hizmet veren elektrikli scooter markası Gogoro Taywan dışında da hizmet vermek için hazırlıklarını tamamlıyor.

Taipei’de 1400’den fazla şarj istasyonu bulunan Gogoro, çıkarılıp takılabilir pillere sahip. Böylece kullanıcılar şarjı bittiğinde bir şarj istasyonuna yaklaşıp dolu pillerden birini alıp boşunu bırakarak hızlıca yola devam edebiliyorlar. 

Gogoro şimdi rüştünü ispat eden bu sistemi dünya çapında kullanmak için yeni bir pil tasarımı geliştirdi. 50-100 cc benzinli motorlara eş güce sahip elektrikli scooter’ları kullanmak için çoğu ülkede ehliyet gerekmiyor. Gogoro şimdi önce Asya ülkelerinde, ardından da tüm dünyada bu modeli hayata geçirip büyük şehir sakinlerine elektrikli scooter satmak için genişleme planlarını hayata geçirmek istiyor.

Viva isimli yeni scooter modelini tanıtan Gogoro, 1800 dolara satılacak bu mini scooter’da tek parça pil modülü kullanacak. Bu da iki modül kullanan önceki modüllere göre daha pratik kullanım imkanı sağlayacak. Viva modeli pil değiştirmeden 85 km yol gidebilecek.

 

TechInside Haber

Techinside, teknonoloji ile alakalı alanlarda işletmelerin güncel haberlere ve analizlere tarafsız şekilde ulaşmalarını kolaylaştır!