Goldman Sachs Bitcoin için olumlu tablo çizdi

0

Goldman Sachs Bitcoin

Koronavirüs salgını ekonomiyi ciddi derecede olumsuz etkiliyor. Ancak Goldman Sachs Bitcoin için bu ekonomideki kriz döneminde olumlu bir tablo çizdi.

Goldman Sachs Bitcoin için umutlu

ABD’nin en büyük yatırım bankası Goldman Sachs’ın analistleri, koronavirüs döneminde Bitcoin’in geleceği hakkında analizlerini paylaştı. Goldman Sachs’a göre ekonomik dalgalanma, Bitcoin için bir fırsat olacak.

Koronavirüs nedeniyle yaşanan ekonomik dalgalanmadan, birçok ülke para basarak çözüm arıyor. ancak bu durum, ülke ekonomilerindeki küçülmeyi pek durdurmayacak gibi görünüyor. Yapılan tahminlere göre, ikinci çeyrekte gelişmiş ekonomilerde yüzde 35 oranında küçülme yaşanacak. Bu küresel krizin, 2008 yılındaki mali krizi bile geride bırakacağını söylüyor.  Bu nedenle gelişmekte olan ekonomilerin, zengin ekonomilere ihtiyaç duyacağı belirtiliyor.

Goldman Sachs analistleri yaşanacak bu küçülmeye rağmen, Bitcoin ve altının güvenli bir liman olduğunu açıkladı.  Aynı şekilde Cointelegraph Markets analisti Scott Melker de seçip yapmak zorunda olunmadığını, Bitcoin veya altından birinin seçilmesinin mevcut piyasada kazanç sağlayacağını belirtiyor.

Burak Kesayak

Elektrik elektronik mühendisi ve dijital medya yazarı. Ar-Ge mühendisi olarak çalışmasının yanı sıra Endüstri 4.0, akıllı şehirler, fintech ve nesnelerin interneti gibi alanlarda dijital medya yazarlığı yapmaktadır.

Yorum Ekle

Posta adresiniz, gizli kalacaktır.

İzin verilen HTML tagları, <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>