Goldman Sachs Bitcoin işlemlerine başlıyor

0

Bitcoin

Bankalar ve finans sistemi, kripto paralara karşı bugüne kadar çok temkinli oldular ve müşterilerinin kripto para alıp satmasına aracılık etmekten kaçındılar. 

Bankalar kripto paraya alışıyor

Ancak bu bakış açısı artık değişiyor olabilir. Ünlü ABD bankası Goldman Sachs, müşterilerine Bitcoin’e yatırım hizmeti sunmaya başlayacağını duyurdu.

Bankanın bu amaçla gerekli yasal izinleri tamamlamak üzere hazırlandığının altı çizilirken yapılacak işlemin doğrudan Bitcoin alım satım işlemi olmayacağı da vurgulanıyor. 

Goldman Sachs’ın planladığı operayson, bankanın yatırımcılara Bitcoin fiyatına endeksli yatırım araçları satması olacak gibi görünüyor. Banka müşterilerden elde ettiği fonla kendisi Bitcoin’e yatırım yapacak, bu fona yatırım yapan yatırımcılar da Bitcoin fiyatındaki değişime göre para kazanacak veya kaybedecek.

Banka ayrıca yapılan işlemlerden komisyon alarak kazanç sağlayacak. Yatırımcılar ise riskli borsalara para yatırmak zorunda kalmadan Goldman Sachs’ın güvenlik çatısı altında kripto para yatırımlarını yönetebilecek.

Yorum Ekle

Posta adresiniz, gizli kalacaktır.

İzin verilen HTML tagları, <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>