Goodyear ReCharge tükenmeyen lastik duyuruldu

0

Goodyear ReCharge

Günümüzdeki lastik kavramına yenilikçi bir yaklaşımlar geliştiren Goodyear, yeni lastiğini duyurdu. Goodyear ReCharge tükenmeyen lastik, özellikleri ile dikkat çekiyor.

Goodyear ReCharge tükenmeyen lastik özellikleri

Goodyear, ReCharge isimli yeni bir deneysel lastik geliştirdi. Paylaşılan görüntülerde kapsüllü bir yapıya sahip olan lastiğin dış kısmı, fütüristik bir tasarıma sahip.

Lastiklerin çevreci bir özellik kazanması ve eriyerek düzleşmemesi için geliştirilen ReCharge’ın dış kısmı, kahve kapsüllerini andırıyor. Dış kısmında lifleri depolayan ReCharge lastik, bu sayede tükenmeyen lastik özelliğine sahip oldu.

Ayrıca ReCharge ile sürücüler kış aylarında ve kötü hava koşullarında lastik değiştirmek zorunda klamayacak. Bunun yerine lastiğin orta bölümündeki yer alan yuvadaki yeni kapsülü aktif hale getirebilecek. Bu da sürücüler için daha güvenli ve kolay bir sürüş sağlayacak.

Goodyer, ReCharge için henüz detaylı teknik bilgiler paylaşmadı. Ancak ReCharge’ın ortasında bulunan kapsülde sıvı formda maddeler olduğu da görülüyor. Şu anda deneysel olarak geliştirilen lastiğin, fiziksel üretiminin yapılıp yapılmayacağı bilinmiyor. Ancak Goodyer ve diğer üreticilerin yaptığı çalışmalarla gelecekte lastikler konusunda yeni bir döneme gireceğimizi söyleyebiliriz.

Burak Kesayak

Elektrik elektronik mühendisi ve dijital medya yazarı. Ar-Ge mühendisi olarak çalışmasının yanı sıra Endüstri 4.0, akıllı şehirler, fintech ve nesnelerin interneti gibi alanlarda dijital medya yazarlığı yapmaktadır.

Yorum Ekle

Posta adresiniz, gizli kalacaktır.

İzin verilen HTML tagları, <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>