Googla Asya pazarına yatırım yapıyor

0

Google Asya

Google Asya pazarında özellikle Çin’e yaptığı yatırımlar ile dikkat çekiyor. Google Asya pazarındaki potansiyeli kullanarak gelir artışı hedefliyor.

Google Asya pazarındaki potansiyeli kullanmak istiyor

Google, Çin’in en büyük e-ticaret şirketlerinden biri olan JD.com’a 550 milyon dolarlık yatırım yapma kararı aldı. Bu yatırım ile Google, JD.com’da hisse senetlerine sahip olacak.

Alibaba’nın en büyük rakiplerinden biri olan JD.com özellikle 11 Kasım Bekarlar Günü’nde kıyasıya bir rekabete girmişti. 24 saatlik verilere göre Alibaba 25.3 milyar, JD.com ise 19.4 milyar dolarlık satış gerçekleştirmişti.

Google bu yatırım ile Çin’in büyüme gösteren şirketinin yanında yer almak istiyor. Çin’de arama motoru ve mali hizmetler için kullanılamayan Google, bu şekilde e-ticaret pazarı aracılığıyla Çin’e giriş yapacak.

Anlaşma kapsamında Google Alışveriş hizmetinde, JD.com ürünlerinin tanıtımı yapılacak. Aslında bu yatırım ile Google, internet hizmeti sağlayıcı çizgisinden çıkmadan e-ticaret sektörüne giriyor diyebiliriz.

Google’ın da işin içine girmesiyle Alibaba  ve JD.com arasındaki rekabet daha çok kızışacak gibi görünüyor.

Yorum Ekle

Posta adresiniz, gizli kalacaktır.

İzin verilen HTML tagları, <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>