Google %100 yenilenebilir enerjiye dönüyor

0

İnternet ve teknoloji devi Google, 2017 içinde %100 yenilenebilir enerjiyle çalışan bir şirkete dönüşecek. Son 10 yıldır, karbon sıfır sertifikasyonuna sahip bir şirket olarak işleyen Google, artık ihtiyacı olan tüm enerjiyi %100 yenilenebilir enerjiyle üretecek bir şirket olacak.

Bu da şirketin ofislerinde ve veri merkezlerinde ihtiyacı olan tüm enerjinin güneş veya rüzgardan elde edileceği anlamına geliyor. Google’ın duyurusuyla 2017 içinde gerçekleşeceği kesinleşen bu gelişim aslında büyük bir sürpriz değil.

Teknoloji şirketlerinin dünyadaki karbon emisyonunu arttırdığına yönelik eleştiriler nedeniyle son on yıldır tesislerinin tükettiği enerjiyle yayılan sera gazlarını nötralize edecek önlemleri de alarak karbon sıfır sertifikasyonunu elinde tutmaya özen gösteren şirket temiz enerji konusundaki bu tutumunu önemli bir PR konusu olarak da kullanıyor.

Yorum Ekle

Posta adresiniz, gizli kalacaktır.

İzin verilen HTML tagları, <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>