Google 2020 yılı 4. çeyrek raporunu yayınladı

0

Google, reklam gelirleriyle yeni rekorlar kırmaya devam ediyor. Teknoloji devi Google 2020 yılı 4. çeyrek raporunu yayınladı.

Google 2020 yılı 4. çeyrek raporu

İnternet sektöründe katlanarak büyümeye devam ederken, bu alandaki şirketler de çok hızlı bir şekilde yükselişini sürdürüyor. Bu büyümeyle birlikte Google, gelirlerini de artırıyor.

2020 yılına ait 4. Çeyrek raporunu yayınlayan Google, reklam geliriyle yeni bir rekor daha kırdı. E-ticarette yaşanan büyüme, Google’ın reklam gelirlerine doğrudan olumlu yansıdı. Raporun geneline baktığımızda Google ve YouTube’un bu dönemde bir önceki yılın aynı dönemine kıyasla yüzde 23 daha fazla gelir elde ettiğini görüyoruz. Google toplamda 56,9 milyar dolar gelire ulaşarak önemli bir başarıya imza atmış oldu. Bu gelir çatı şirket Alphabet’in gelirinin yüzde 81’ini oluşturdu.

Google’ın paylaştığı veriler sonrasında şirketin hisselerinde de hareketlilik yaşandı. Google hisseleri yüzde 6’lık artışla 2.036 dolara ulaştı. Alphabet’in hisselerinde ise yıl başından bugüne yüzde 9.5’lik bir artış gözlemlendi.

Yorum Ekle

Posta adresiniz, gizli kalacaktır.

İzin verilen HTML tagları, <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>