Google Afrika’da geliştiricilere burs verecek

0

Google Afrika geliştirici

Google Afrika’da geliştirici bursu vereceğini duyurdu. 40 bin yeni geliştirici bursu ile Afrika’da girişimciler desteklenecek.

Google Afrika’da geliştirici bursu ile destek verecek

Google, Afrika’da 40.000 yeni geliştirici bursunun başlatıldığını duyurdu. Google, teknoloji yetenek şirketleri Pluralsight ve Andela ile ortaklaşa oluşturulan bursları, mobil ve bulut geliştirme alanında çalışan geliştiricilere sunacak.

Şirket tarafından yapılan açıklamaya göre Google, eğitimin sonunda ilk 1000 öğrenciye (başlangıç ​​ve orta seviye geliştiriciler) tam burs (Android ve bulut geliştirme sertifikalı) verecek. Sanal bir etkinlikte gerçekleşen duyuru, şirketin blog yazısında da detaylandırıldı.

Geliştiricilere sunulan fırsatlara ek olarak Google, Afrika’daki girişimler için hızlandırıcı programının devam ettiğini duyurdu. Bu yıl Google for Startups Accelerator programı altıncı grubu ile çalışmalar yapılacak. 3 aylık programın 21 Haziran’da başlaması bekleniyor; başvurular 14 Mayıs’a kadar açık olacak.

Eskiden Google Launchpad Accelerator olarak bilinen Google for Startups Accelerator Africa, 17 Afrika ülkesinde 50’ye kadar girişimle çalıştı.

Yorum Ekle

Posta adresiniz, gizli kalacaktır.

İzin verilen HTML tagları, <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>