Google akıllı gözlük geliştiricisi satın aldı

0

Google akıllı gözlük

Google akıllı gözlük piyasasında iddialı girişimlerine devam ediyor. Bu amaçla Google, sektörde adından söz ettiren North markasını satın aldı.

Google akıllı gözlük sektöründe yer alacak

Akıllı gözlük piyasasında, son birkaç yıldır önemli bir hareketlilik yaşanıyor. Bununla birlikte teknoloji devi şirketler de yeni girişimler satın alarak çalışmalarını genişletmek istiyor.

Bu alanda öncü çalışmalara imza atan Google, yeni girişimler satın alarak akıllı gözlük geliştirme çalışmalarını daha ileriye taşımayı hedefliyor. Bu amaçla Google, North isimli akıllı gözlük markasını satın aldı.

2012’de kurulan Kanada merkezli North şirketi, Focals isimli akıllı gözlük modeliyle piyasada adından bir hayli bahsettirmişti. 999 dolarlık satış etiketine sahip olan Focals gözlüğün sap kısmında mini projeksiyon yer alıyor. Bu projeksiyon ilgili verileri gözlük camına yansıyıro.

Geçtiğimiz dönemlerde 200 milyon dolarlık yatırım almayan başaran North şirketi için Google’ın ödeyeceği bedelim 180 milyon dolar seviyelerinde olacağı tahmin ediliyor. Google ilk etapta North’un teknolojik alt yapısından yararlanacak. Bununla birlikte North faaliyetlerini Google bünyesinde Kanada’da sürdürmeye devam edecek.

Yorum Ekle

Posta adresiniz, gizli kalacaktır.

İzin verilen HTML tagları, <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>