Google, Android for Work ile iş dünyasını hedefliyor

0

AndroidforWorkİş dünyasında mobil çalışanların her geçen gün artması, akıllı telefonların iş amaçlı kullanımındaki yoğunluğu da beraberinde getiriyor. Sektörde kurumsal ürün ve çözüm sunan pek çok büyük firma, mobil alandaki stratejilerini duyurmuştu.

Bununla ilgili son gelişme ise Google’dan geldi. Android for Work adıyla iş dünyası için daha güvenilir bir çözüm sunmaya başlayan Google, resmi blogunda yayınladığı yazıda Android for Work’ün dört temel teknolojik bileşenden faydalandığına değiniyor:

İş profilleri ile iş verilerinin korunması ve tamamıyla özelleştirilmiş bir iş profili oluşturulması için mevcut şifrelemeyi, Android 5.0 Lollipop’ta bulunan güçlendirilmiş SELinux güvenlik ve çoklu kullanıcı desteği üzerine geliştirdiğini açıklayan Google, bu sayede BT sorumlularının iş amaçlı uygulamalarını, kullanıcılarının kişisel uygulamalarının yanında bulundurabileceğine dikkat çekiyor. Duyuruda, çalışanların bu sayede kendi kişisel uygulamalarını işverenlerinin yalnızca işle ilgili verileri yönetebileceğinden ve özel içeriklerini görüntüleyip silemeyeceğinden emin şekilde kullanabileceğine değiniliyor.

İkinci temel bileşen olan Android for Work uygulamasının ise Ice Cream Sandwich’ten KitKat’a kadar uzanan platformlarda çalışan ya da iş profillerini kullanamayan cihazlar için geliştirildiğinden bahsediliyor.

Üçüncü olarak işletmelerin Android for Work üzerinde çalışan tüm kullanıcıların güvenli şekilde kurulup yönetilmesine izin verilen Google Play for Work ise, iş dünyasının özel uygulama marketi olma amacı taşıyor.

Son olarak Uygulama Paketi adı verilen bileşen ise, işle ilgili rutin görevler için e-posta, kişiler ve takvim gibi uygulamaları içeren, aynı zamanda Exchange ve Notes desteğiyle belge, hesap tablosu ve sunumların düzenlenme yeteneğine sahip bir iş uygulamalrı paketi olma niteliği taşıyor.

Yorum Ekle

Posta adresiniz, gizli kalacaktır.

İzin verilen HTML tagları, <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>