Google anında çeviri yapan kulaklığını tanıttı

0

Google, toplumlar arasındaki dil bariyerini yok edecek devrimsel bir ürün tanıttı. Anında çeviri yapan bir kulaklık.

Google Pixel Buds ismindeki yeni kulaklık, 40 farklı dili birbirine çevirebiliyor. Kulaklık, konuşan kişinin dilini anında kullanıcının anladığı dile çevirerek sesli şekilde kullanıcıya aktarıyor. Ve kullanıcının cevabını da yine karşıdaki kişinin diline çevirerek seslendiriyor. Kulaklığın çeviri yapmaya başlaması içinse kullanıcının “İngilizce konuşmama yardım et” gibi anahtar bir cümle kullanma yeterli oluyor.

Kulaklık, çeviri işlemi için Google’ın Translate servisini kullanıyor. Bu nedenle cihazın telefona bağlı olması gerekiyor. Google Pixel Buds kulaklıkları şimdilik Android telefonları ile çalışıyor ancak yakında diğer telefonlarla çalışacak şekilde güncellenmesi bekleniyor. Kulaklığın fiyatı ise 159 dolar olarak belirlendi. 

Ayrıca Google’ın CEO’su Sundar Pichai, özellikle bu kulaklık nedeniyle 2018’de sayısız turistin Translate servisini kullanmasını bekliyor ve bunun de Translate servisine olan ilgiyi hızla yükselteceğini vurguluyor.

Yorum Ekle

Posta adresiniz, gizli kalacaktır.

İzin verilen HTML tagları, <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>