Google anti izleme sistemi geliştiriyor

0

Google anti izleme

Apple ile benzer şekilde Google anti izleme sistemi geliştiriyor. Bu sistemle Google, kullanıcıların güvenliğine odaklanacak.

Google anti izlemi sistemini kullanıma sunacak

Dijitalleşmeyle birlikte güvenlik, teknoloji devleri için en önemli konu haline geldi. Bu alanda kullanıcılara büyük bir güven sunan Apple’ın izlediği sistem, diğer teknoloji şirketleriyle de yaygınlaşıyor.

Apple, App Store’da kullanıcıların güvenliğini ön planda tutan bir yeniliğe imza atmıştı. Bununla birlikte uygulamalar, kullanıcıların hareketlerini takip etmek istediklerinde, kullanıcılardan ek izin almak zorunda kalmıştı. Bu anti izleme sistemi sayesinde kullanıcıların farkında olmadan onay vermesi gibi durumların önüne geçmek planlanıyordu.

Google de Apple ile benzer şekilde bu sistemi geliştiriyor. Anti izleme olarak adlandırılan sistemle Google, güvenli ve verimli bir ekosistem kurmayı hedefliyor. Bu sistem sayesinde veri takibi ile gizlilik arasındaki ince çizgi korunmuş olacak. Ancak sistemin ne zaman hayata geçeceği konusunda net bir bilgi bulunmuyor.

Andorid kullanıcıları ilerleyen süreçte güvenlik ve gizlilik odaklı önemli iyileştirmelerle karşılaşacak.

Yorum Ekle

Posta adresiniz, gizli kalacaktır.

İzin verilen HTML tagları, <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>