Google antitröst davasının reddini istedi

0

Google antitröst davası

Google antitröst davasının reddine yönelik talepte bulundu. Google, iddiaların asılsız olduğunu ve kanıtlamadığını belirtti.

Google antitröst davasının reddedilmesini bekliyor

Google, federal bir yargıçtan Teksas ve diğer eyaletler tarafından açılan ve arama devini çevrimiçi reklam pazarındaki hakimiyetini kötüye kullanmakla suçlayan bir antitröst davasının çoğunluğunu reddetmesini istedi.

Google, mahkeme başvurusunda, eyaletlerin, yayıncıların web sitelerine yerleştirilen reklamlardan daha fazla para kazanmak için geliştirdikleri bir teknoloji olan “başlık teklifine” karşı koymak için şimdi Meta olan Facebook ile yasadışı bir şekilde çalıştığını göstermediğini söyledi.  Eyaletler ayrıca, Google’ın reklam verenleri ve yayıncıları Google araçlarını kullanmaya zorlamak için reklam açık artırmalarını manipüle etmek için en az üç program kullandığını iddia etmişti.

Google, eyaletlerin bir “şikayet koleksiyonuna” sahip olduğunu ancak yanlış yaptıklarına dair bir kanıt bulunmadığını söyledi. Bazı iddialarda Google, eyaletlerin dava açmak için çok uzun süre beklediklerini savundu.

Yorum Ekle

Posta adresiniz, gizli kalacaktır.

İzin verilen HTML tagları, <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>