Google, Apple, Facebook, Amazon CEO’ları kongre yolcusu

0

ABD kongresi, dev teknoloji şirketlerinin tekel oluşturduklarına dair iddiaları soruşturmak için dev şirketlerin CEO’larını ifade vermeye çağırmıştı.

CEO’ları azarlayarak mı sorguya çekecekler?

Aslında çağırmaktan öte, zorla kongreye getirilen CEO’lar komisyon üyesi senatörler ve yargıçlar önünde sert bir sorgulamaya maruz kalacaklar. Daha önce Facebook’un CEO’su Mark Zuckerberg’ün sahte haberler konusundaki sorguda, canlı yayında azarlandığını ve zor anlar yaşadığını hatırlıyoruz.

Şimdi bu kongre ifadesinin ilk aşamasının 27 Temmuz’da gerçekleşeceği kesinleşti.  Tüm CEO’lar aynı anda sorguya çekilecekler ve bu sorgu YouTube’dan canlı yayınlanacak. Yani, teknoloji ve ekonomi dünyası açısından çok ilginç bir deneyim yaşanacak.

Rivayet odur ki, yaklaşan ABD seçimlerinde Trump’a karşı cephede yer alacak teknoloji şirketlerinin CEO’ları nezdinde ve canlı yayında azarlanarak, ABD toplumunun gözündeki imajlarının zedelenmesi hedefleniyor. Bu nedenle canlı yayının çok ilginç bir kapışmaya sahne olması mümkün görünüyor.

TechInside Haber

Techinside, teknonoloji ile alakalı alanlarda işletmelerin güncel haberlere ve analizlere tarafsız şekilde ulaşmalarını kolaylaştır!

Yorum Ekle

Posta adresiniz, gizli kalacaktır.

İzin verilen HTML tagları, <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>