Google arama motoru için yeni özellik

0

Google arama motoru

Google arama motoru için kullanıcı dostu yeni özelliğini test ediyor. Yeni özellikle Google, kullanıcıya daha uygun sonuçlar listeleyecek.

Google arama motoru alternatif sonuçlar gösterecek

Google, arama motorunda kullanıcılara daha uygun sonuçlar listeleyebilmek için sık sık yeni özellikler geliştiriyor. İnternetin dev ismi, bu kez alternatif sonuçlar listelemek için çalışıyor.

Şu anda küçük bir kullanıcı kitlesiyle testlerine başlanan yeni özellikle Google, kullanıcılara alternatif sonuçlar listeleyecek. Örneğin siz bir ürün satın almak için yaptığın şirket arama sonucu sizin sonraki aramalarınızda kullanılacak. Örneğin şirketin ismini Google’a yanlış veya eksik yazdığınız durumlarda bile Google size bulmak istediğiniz sonucu gösterecek. Böylelikle kullanıcıların internet yaptığı aramalara daha hızlı ve daha kolay bir şekilde sonuçlanacak.

Google’ın bu iyileştirmeyi yapmak için diğer servislerdeki verileri mi yoksa arama sonuçlarındaki verileri mi kullandığı henüz bilinmiyor. Ancak bu kapsamlı iyileştirme için arama sonuçlarını kullanmış olmasının daha yüksek bir ihtimal olduğu görülüyor. Halen testleri devam eden bu özelliğin, eksiklerin giderilmesinin ardından genel kullanıma sunması bekleniyor.

Yorum Ekle

Posta adresiniz, gizli kalacaktır.

İzin verilen HTML tagları, <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>