Google arama sonuçlarıyla ilgili bilgi verecek

0

Google arama sonuçları

Google arama sonuçları gösterimiyle ilgili bilgiler paylaşacak. Bu sonuçlarla birlikte kullanıcılar, arama sonrası içeriğin neden gösterildiğini görebilecek.

Google arama sonuçları hakkında bilgi paylaşacak

Google, arama motorunda kullanıcı deneyimini artırmak, doğru ve özgün içeriğe ulaşmak için sürekli iyileştirmeler yapıyor. Algoritmada yapılan iyileştirmeler, çoğu kullanıcı tarafından bilinmiyor.

Google yaptığı açıklamada, arama motoru kullanıcılarına gösterilen sonuçların neden bulunduğu hakkında daha fazla bilgi göstereceğini söyledi. Google, sorguları araştıran kişilerin, bilgilerin alakalı olup olmadığına daha iyi karar vermek için sonuçlarının belirli arama terimleriyle nasıl eşleştiği gibi ayrıntılara artık tıklayabileceklerini söyledi.

Ayrıca kullanıcılara arama motorunun sağladığı sonuçlar hakkında daha fazla bağlam sağlamak için değişiklikler yapıldığı da bildirildi.

Bu yılın başlarında Google, kullanıcılara gördükleri bilgilerin kaynaklarını paylaşan bir panel başlattı. Ayrıca, bir konu hızla geliştiğinde ve arama sonuçları güvenilir olmayabileceğinde kullanıcıları uyarmaya başladı.

Yorum Ekle

Posta adresiniz, gizli kalacaktır.

İzin verilen HTML tagları, <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>