Google aramalarda video dönemi!

0

Google aramalarda video

Google aramalarda video bulunmasını daha kolay hale getiriyor. Google’da arama yaptığınızda, ilgili videonun ilgili bölümü direkt olarak listelenecek.

Google aramalarda video gösterimi

Google, arama motorunu daha güçlü hale getirmek için sık sık yenilikler yapıyor. Bu kez, video aramalarına yönelik önemli bir kolaylık geldi.

Yenilikle birlikte Google’da herhangi bir videoyla ilgili bir bölümü arattığınızda, Google YouTube’daki videonun ilgili bölümünü sizin için listeleyecek.

Örneğin, bir konuyla ilgili nasıl çalışır şeklinde arama yaptığınızda konuyla ilgili videolarda ‘nasıl çalışır’ bölümünü anlatan kesitler sizin için listelenecek.

Ancak bunun için video üreticilerinin, video içeriklerinde zaman aralıkları için etiket girmesi gerekiyor. Dolayısıyla bu yenilikten verimli şekilde faydalanabilmek için video üreticilerinin de önemli düzenlemeler yapması gerekiyor.

Yorum Ekle

Posta adresiniz, gizli kalacaktır.

İzin verilen HTML tagları, <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>