Google Asistan için Read It özelliği duyuruldu

0

Google Asistan için Read It

Google Asistan’a gelen yeni okuma özelliğiyle, artık web sitelerini takip etmek daha kolay olacak. Google Asistan için Read It özelliğiyle, ilgili web sayfaları okunabilecek.

Google Asistan için Read It özellikleri

Günümüzde metinleri okumak, çeviri yapmak gibi işlemler için birçok farklı platform yer alıyor. Google Asistan, duyurduğu yeni Read It özelliğiyle birçok işlemi bir arada sunacak.

Read It ile bir web sayfasındaki ilgili yazı kısmı tespit edilecek ve Google Asistan bu yazıyı sesli olarak okuyabilecek. 42 farklı dil desteği sunulan özellikle, Türkçe metinleri okumak da mümkün olacak. Üstelik Read It, kullanıcılara çeviri imkanı da sunacak. Örneğin İngilizce bir metni okumak istediğinizde Read It, bunu Türkçe olarak okuyabilecek.

CES 2020’de duyurulan yeni özelliğin 2020 yılı sonunda Android kullanıcıları için sunulacağı belirtildi.

Burak Kesayak

Elektrik elektronik mühendisi ve dijital medya yazarı. Ar-Ge mühendisi olarak çalışmasının yanı sıra Endüstri 4.0, akıllı şehirler, fintech ve nesnelerin interneti gibi alanlarda dijital medya yazarlığı yapmaktadır.

Yorum Ekle

Posta adresiniz, gizli kalacaktır.

İzin verilen HTML tagları, <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>