Google Asistan kullanıcı sayısını açıkladı

0

Google Asistan kullanıcı sayısı

Dünyanın en çok kullanılan sanal asistanları arasında yer alan, Google Asistan kullanıcı sayısını açıkladı. Google Asistan, 500 milyon barajını da aşmış durumda.

Google Asistan kullanıcı sayısını duyurdu

Sanal asistanlara olan talebin artmasıyla Alexa, Siri ve Google Asistan arasındaki rekabet de artmaya başladı. 2016 yılında duyurulan Google Asistan, en çok kullanılan sanal asistanlar arasında yer alıyor.

Google tarafından açıklanan verilere göre, Google Asistan aylık 500 milyondan fazla tekil kullanıcı tarafından aktif olarak kullanılıyor. Google Asistan’ın kullanıcı kitlesinin bu kadar büyük olmasında, 30 ülkede 90 farklı dilde erişime açık olmasının etkili olduğu belirtiliyor.

2019 yılı verilerine göre bir diğer sanal asistan Alexa’nın 100 milyon cihazda kullanıldığı belirtilmişti.

Ancak Google Asistan, Apple’ın sanal asistanı Siri ile kıyaslandığında bu rekabette geride kalıyor. Apple’ın Siri’si, 2018 yılında aylık 500 milyon aktif kullanıcı barajını geçmişti.

Yorum Ekle

Posta adresiniz, gizli kalacaktır.

İzin verilen HTML tagları, <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>