Techinside Google News
Techinside Google News

Google Fotoğraflar’a yapay zeka desteği! Ask Photos tanıtıldı

Google, I/O 2024'te Google Fotoğraflar'ın zaten olan arama yeteneklerini bir üst seviyeye taşıyacak yeni bir özelliği tanıttı: Ask Photos.

Google CEO’su Sundar Pichai, I/O 2024’te Google Fotoğraflar’ın zaten etkileyici olan arama yeteneklerini bir üst seviyeye taşıyacak yeni bir özelliği tanıttı: Ask Photos. Bu yaz kullanıma sunulacak olan Ask Photos, yapay zeka kullanarak daha karmaşık istekler için noktaları birleştirerek aradığınızı anlamayı kolaylaştıracak. 

Ask Photos ne işe yarıyor, nasıl kullanılıyor?

Pichai, sahnedeki tanıtımda uygulamaya “Plakam kaçtı?” diye sordu. Şu anda bir plakayı aramak, birçok farklı arabanın fotoğrafları arasında gezinmeyi gerektiriyor. Ancak Ask Photos, konum, plakanın yıllardır fotoğraflarda kaç kez göründüğü ve diğer verileri temel alarak hangi aracın kastedildiğini anladı ve gerçek plaka numarasını bir metin yanıtı ve doğrulayan bir görüntüyle birlikte sundu. 

- Advertisement -

Pichai, “Ask Photos ayrıca anılarınızı daha derinlemesine aramanıza yardımcı olabilir” diyerek uygulamaya “Lucia’nın yüzmedeki ilerlemesini göster” dedi. Gemini, ardından yıllarca süren bir çocuğun yüzme derslerini özetleyen geniş bir fotoğraf koleksiyonu oluşturdu. 

Pichai, Ask Photos’un bu yaz Google Fotoğraflar’a geleceğini ve “daha fazla yeteneğin yolda olduğunu” söyledi. Google CEO’su, milyonlarca insan için hizmetin ne kadar önemli hale geldiğini göstermek için, Fotoğraflar’ın “neredeyse 9 yıl önce” piyasaya sürüldüğünden bu yana günde 6 milyar fotoğraf ve video yüklemesi aldığını söyledi. 

Ask Photos, Google Fotoğraflar’ın kullanıcı deneyimini geliştirerek, anıları daha kolay ve anlamlı bir şekilde keşfetmeyi sağlayacak. 

Siz bu konu hakkında ne düşünüyorsunuz? Görüşlerinizi yorumlarda paylaşın!

SON VİDEO

TÜMÜ
00:12:09

CEVAP VER

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz

İlginizi çekebilir