Google Assistant’ın ortak sayısı 70’e ulaştı

1

Google’ın, Amazon Alexa’ya rakip olarak geliştirdiği yapay zeka servisi Google Assistant hızla büyüyor. Google Assistant ile uyumlu ev otomasyon sistemleri geliştiren üreticilerin sayısı 70’e ulaştı. Bunların arasında LG ve Logitech de bulunuyor.

Sundar Pichai’nin açıklamasına göre, Google Assistant şu anda 100 milyon Android cihaza yüklü durumda çalışıyor. Bu da 100 milyon kişinin evinde Google Assistant servisini kullandığı anlamına geliyor. Üreticilerin ortaklıkları sayesinde, ev sahipleri Assistant’a sesli komut vererek evdeki elektronik cihazları kontrol edebilecek.

Öte yandan araştırma şirketi eMarketer tarafından yayınlanan bir rapora göre evinde yapay zekalı akıllı sistemleri kullanan Amerikalılarının sayısı 35.6 milyon olarak tahmin ediliyor. Bu sayının bir önceki yıla %128 oranında artış anlamına geldiğinin de altı çiziliyor. Bir diğer deyişle, yapay zeka asistanlarını kullananların sayısı her yıl büyük bir hızla artıyor.

Yorumlar

Yorum Ekle

Posta adresiniz, gizli kalacaktır.

İzin verilen HTML tagları, <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>