Google’a ateş açtılar ve bombalamaya kalktılar

0

Google’ın Mayıs ayında tehlikeli bir saldırıya hedef olduğu ortaya çıktı. Raul Murillo Diaz ismli bir kişi, 19 Mayıs’ta şirketin Mountain View kampüsüne girerek, bir Street View aracını yakmaya çalışırken güvenlik görevlileri tarafından yakalandı.

Savcıya verdiği ifadesinde, Google’ın onu takip ettiğini ve bundan dolayı sinirli olduğunu vurgulayan Diaz, şirkete bir ders vermek istediğini belirtti. Tutuksuz yargılanmak üzere serbest bırakılan saldırgan ise durmak bilmedi.

Kısa süre sonra Diaz’ın sadece “sinirli bir şizofren” olmadığı da ortaya çıktı. 4 Haziran’da internet devinin binalarına otoyoldan ateş açıldığında, Diaz’ın otomobilinin de aynı yerde olduğu kamera görüntülerinde tespit edildi. Polis Diaz’ı 6 günlük bir aramadan sonra yakaladığında otomobilinde hem silah hem de boru tipi ev yapımı bomba bulundu. Diaz bu kez tutuklanıp ceza evine konurken ABD’li internet devi ilk kez bu tür ölümcül risk bulunan bir saldırıya hedef oluyor.

Bu yılın Google geliştiriciler konferansında da markanın karşıtları binanın girişinde protesto gösterileri yapmış ve internet devinin San Francisco’daki yaşam şartlarını zorlaştırdığını, şehre zarar verdiğini iddia ederek şirketin çalışanlarına saldırmışlardı. Öyle görünüyor ki Google artık kampüsünün ve ofislerinin çevresinde tam teçhizatlı ve silahlı çatışmaya hazır, daha fazla güvenlik görevlisi çalıştırmak zorunda kalacak.

Yorum Ekle

Posta adresiniz, gizli kalacaktır.

İzin verilen HTML tagları, <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>