Techinside Google News
Techinside Google News

Google Bard konum odaklı öneriler sunuyor

Google Bard konum erişimi sağlayarak kişiselleştirilmiş öneriler sunuyor. Yeni özellik, bildirim aracılığıyla aktifleştirilebiliyor.
- Advertisement -

Google Bard konum erişimi sağlayarak kişiselleştirilmiş öneriler sunuyor. Yeni özellik, bildirim aracılığıyla aktifleştirilebiliyor.

Google Bard, konumunuza göre alakalı bilgileri daha iyi iletmek için bir özellik sunuyor. Bundan faydalanabilmek için Google Bard’a giriş yaptıktan sonra cihazınızın kesin konumunu kullanmak isteyip istemediğinizi soran bir bildirim açılacak. Kabul ederseniz yapay zeka, tam olarak nerede olduğunuzu belirlemek için Google’ın arama motorundan, Haritalar uygulamasından ve diğer ürünlerden bir sayfa alıyor. Daha sonra Bard’dan seyahat talimatlarını veya yerel yerler hakkında tavsiye isteyebiliyorsunuz. Bard, çevrenize göre doğru bilgileri sağlıyor. Google Bard konum desteğilye daha net cevaplar veriyor.

Bard ile Google, konumunuzu bulmaya çalışmak için varsayılan olarak ev ve iş adreslerinizi (eğer sağladıysanız) ve IP adresinizi kullanıyor. Ancak evde veya işte olmayabileceğiniz için bu seçenekler kesin olmayabilir ve bir IP adresi, internet sağlayıcınıza bağlı olarak yalnızca genel bir alanı işaret edecek. Bard’a tam konumunuzu alması için izin vermek, belirli soru ve isteklere daha spesifik ve alakalı sonuçlar verebilir.

Konum özelliği nasıl kullanılıyor?

Bildirimde görünen Kesin konumu kullan bağlantısına tıklayın. Bunu atladıysanız, yine de seçeneği etkinleştirebilirsiniz. Bard’a en az bir soru veya sorgu gönderdikten sonra, sol kenar çubuğunun alt kısmına bakın. Yakındaki bir şehrin veya başka bir bölgenin adını, IP adresinizden geldiği uyarısıyla göreceksiniz. Belirli konumunuza erişim vermek için, IP adresinizden bağlantısını tıklayın.

Elbette, Bard’a tam konumunuzu vermek, uzun zamandır devam etmekte olan mahremiyet sorununu gündeme getiriyor. Diğer Google uygulamaları ve hizmetlerinde yaptığınız gibi, bunun gibi bir seçeneğin artılarını ve eksilerini tartmanız gerekiyor.

Siz bu konu hakkında ne düşünüyorsunuz? Görüşlerinizi yorumlarda paylaşın!

SON VİDEO

TÜMÜ

YORUM YAP

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz

İlginizi çekebilir