Google Benim İşletmem için yeni özellik

0

Google Benim İşletmem

Koronavirüs salgını nedeniyle Google Benim İşletmem için önemli bir yeni özellik daha geldi. Artık işletmeler ‘geçici olarak kapalı’ seçeneğini kullanabilecek.

Google Benim İşletmem için yenilik

Koronavirüs salgını, birçok işletmenin dijital ortamda yürüttüğü stratejisinde de değişiklik yapmasını zorunlu hale getirdi. İşletmeler, müşterilerle iletişim kurmak ve bilgilendirmeler yapmak için dijital ortamları yoğun şekilde kullanmaya başladı.

Google da bu konuda işletmelerin bilgilendirme yapmalarını kolaylaştıracak yeni bir özellik ekledi. Google arama motoruna eklenen özellikle, daha önce Google İşletmeler’e kayıtlı işletmeler müşterileri için ek bilgilendirmeler yapabiliyor.

Yeni eklenen özellikle işletmeler ‘geçici olarak kapalı’ seçeneğini işaretleyebiliyor ve müşterilerine geçici süreyle kapalı olduklarını bildirebiliyor.

Özellikle artan koronavirüs salgını birçok işletmenin faaliyetlerinde aksamalara neden oldu. Bazı işletmeler çalışma saatlerinde değişikliğe giderken, birçok işletme de geçici süreyle kapanma kararı aldı. Google da bu değişime ayak uydurarak Google İşletmeler’e yeni özellik eklemiş oldu.

Burak Kesayak

Elektrik elektronik mühendisi ve dijital medya yazarı. Ar-Ge mühendisi olarak çalışmasının yanı sıra Endüstri 4.0, akıllı şehirler, fintech ve nesnelerin interneti gibi alanlarda dijital medya yazarlığı yapmaktadır.

Yorum Ekle

Posta adresiniz, gizli kalacaktır.

İzin verilen HTML tagları, <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>