Google bir holding daha kurdu

0

İnternet ve teknoloji devi Google, daha önce tümü Google adı altında toplanmış farklı iş kollarını, ayrı şirketlere dönüştürerek bunların tümünü Alphabet isimli bir yapı altında toplamıştı. 

Ancak hala Google’ın yönetimi altında kalan bazı önemli faaliyetlerin ayrıştırılması tamamlanamıştı. Google’ın otonom sürüş teknolojileri geliştiren alt şirketi Waymo, dijital sağlık şirketi Verily, drone ve robot teknolojileri geliştiren X, şimdi ayrı bir holding çatısı altında birleşiyor.

Google’ın da dahil olacağı bu holding’in ismi ise 26 anlamına gelen XXVI Holding olacak. 26 sayısı ise İngiliz alfabesindeki harf saysını ifade ediyor.

Alphabet’in yöneticileri şirketin hisse kontrolü konusunda bir değişiklik olmadığını, sadece şirketlerin yönetim şemasını değiştiren bir holding yapılanmasına gittiklerinin de altını çiziyor.

Yorum Ekle

Posta adresiniz, gizli kalacaktır.

İzin verilen HTML tagları, <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>