Google Bitcion simgesini klavyesine ekledi

0

Google Bitcion

Google Bitcoin simgesini iOS kullanıları için Google klavyesine ekledi. Ancak bu sembol henüz Android’deki Google klavyesine gelmedi.

Google Bitcoin simgesi kullanıyor

Daha önce Bitcoin gibi kripto para birimlerinin akıllı telefon klavyesine eklenmesine yönelik birçok iddia ortaya atılmıştı. Bu konuyla ilgili Google’dan sonunda somut bir adım geldi. İOS kullanıcıları için kullanıma sunulan özellikle Bitcoin sembolü Google klavyesine eklendi. Böylelikle kullanıcılar, dolar simgesine basıl tuttuğunda bitcoin simgesine görebiliyor ve bunu istedikleri yerde kullanılabiliyor.

Henüz android klavyelerine gelmeyen bu özellik, kripto para yatırımcıları tarafından olumlu karşılandı. Dünyanın önde gelen itibari para birimlerinin yanında kripto paranın da yer alması, bu gerçeğin artık teknoloji üreticileri tarafından da kabul edildiğini gösteriyor.

Ayrıca kripto paralara yönelik reklam engellemesi yapan Google’ın bu adımı, düşüncesini değiştirdiğini de ortaya koyuyor.

 

Yorum Ekle

Posta adresiniz, gizli kalacaktır.

İzin verilen HTML tagları, <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>