Google biyoelektronik peşinde!

0

Google’ın çatı şirketi Alphabet, syborg teknolojileri olarak da adlandırabileceğimiz, biyoelektronik konusunda işbirliği yapmak için İngiliz ilaç şirketi GSK ile ortaklık yapacağını açıkladı. Galvani Bioelectronics ismini alacak ortak şirkette GSK %55, Alpabet’in Verily Life Sciences şirketi ise %45 paya sahip olacak. Verily Life Sciences, Alphabet’ten önce Google Life Sciences olarak tanınıyordu ve en çok da hücrelerin yaşlanmasını önlemek ve ölümsüzlüğe ulaşmak amacını taşıyan çalışmalarıyla gündeme gelmişti.

İki firme, İngiltere’de kurulacak yeni şirkete 7 yıl içinde toplam 540 milyon Pound yatırım yapacak. Ayrıca gerekli telif haklarını da bu yeni şirkete devredecekler.

Basın açıklamasında ise, biyoelektroniğin çeşitli hastalıklara veya sakatlıklara karşı önemli çözümler üretebilecek kapasiteye sahip bir disiplin olduğu vurgulanıyor. Bir diğer deyişle, Google (Alphabet) artık uzuvlarını kaybetmiş insanlar için, vücut ve beyinle etkileşim kurabilecek, gelişmiş implantlar üretebilecek. Ya da daha futuristik olmak gerekirse, Google kısa süre sonra sibernetik vücut parçaları üretmeye başlayacak ve “cyborg” dönemini resmen başlatacak.

Yorum Ekle

Posta adresiniz, gizli kalacaktır.

İzin verilen HTML tagları, <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>