Google, buluşma aplikasyonu mu hazırlıyor?

0

İnternet devi Googlesosyal medya alanında aradığını asla bulamadı. Milyar dolarlar harcasa da Facebook’un ve Twitter’ın karşısında boynu bükük, başı eğik kaldı.

Bu akşam nerede buluşuyoruz?

Ancak şimdi farklı bir denemeyle, büyük bir ihtiyaca cevap vermeye hazırlanıyor. Shoelace isimli uygulamayla, dışarıda buluşacak arkadaşların ve grupların kolaylıklar organize olması, birbirlerini bulması, etkinlik ve mekan bulması gibi “meseleleri” pratiğe dökecek.

Uygulamayı Google’ın deneysel çalışmalar yapan ve projeler üreten birimi Area 120 geliştiriyor.

Tamamen “dışarıda buluşma” odaklı olacak gibi görünen uygulamanın piyasaya çıkıp çıkmayacağı da kesin değil ama Google bu kez elindeki navigasyon ve kullanıcı verileri gibi güçlü alt yapıyla, büyük bir ihtiyaca cevap verecek doğru sosyal medya uygulamasını yaratıyor olabilir.

TechInside Haber

Techinside, teknonoloji ile alakalı alanlarda işletmelerin güncel haberlere ve analizlere tarafsız şekilde ulaşmalarını kolaylaştır!

Yorum Ekle

Posta adresiniz, gizli kalacaktır.

İzin verilen HTML tagları, <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>