Techinside Google News
Techinside Google News

Google Business View işinize yarar mı?

Artık şirketinizin 360 derecelik panoramik görüntülerini ve kapalı mekan haritalarını Google Maps'a yüklemek mümkün. Peki, bu servis fayda sağlar mı?
- Advertisement -

Google Maps servisi özellikle akıllı telefonlar ile birlikte hayatımızın önemli bir parçası haline geldi. Aradığımız adresi bulmak, navigasyon için rota almak ve daha fazlası. Öyle ki Google Maps altyapısını kullanan pek çok yeni girişim bu sayede hayata geçip büyüdü. Her ne kadar ülkemiz de Yandex trafik bilgisi ve sokak görüntüleri ile bir adım önde olsa da Google çıtayı yükseltmek istiyor.

Nedir bu Google Business View?

Bu güne kadar Google Street View ile önceden 360 derece panoramik fotoğraflanmış bir alanı ekranlarda görüntüleyebiliyordunuz. Business View aynı mantıkla çalışıyor ama bu sefer hizmet işletmeler için sunuluyor. Ofisiniz, binanız, hatta genel merkezinizin otoparkını müşterilere ve insanlara açmanız artık mümkün.

photo-shoots

Ne işe yarayacak?

Öncelikle dijital dünyadaki varlığınızı güçlendirecek. Sonrasında ise ofisinize gelme imkanı olmayanların nasıl bir ortamda çalıştığınızı görmesini sağlayacak. Elbette sizi ziyaret etmeyi düşünenler için de önceden ofisiniz ve çalışma ortamınız ile alakalı bilgi sağlayabilecek. Ayrıca büyük alışveriş merkezleri, hava alanları gibi kapalı alanların haritalarını oluşturmak da mümkün.

Bizim işimize yarayacak mı?

Bu sorunun cevabı Google Business View servisini nasıl kullandığınıza bağlı. Onu olduğu gibi kullanabilirsiniz. Öte yandan Google servislerinin uygulama geliştirmeye yönelik sağladığı diğer servisler ile yaratıcı bir fikri hayata geçirebilir ve işletmenizin tanıtımı için başarılı bir kanal oluşturabilirsiniz. Kapalı mekan haritaları ile AVM ve benzeri binalar için yenilikçi mobil uygulamalar geliştirebilirsiniz.

Google Business View servisine buradan ulaşabilirsiniz.

Siz bu konu hakkında ne düşünüyorsunuz? Görüşlerinizi yorumlarda paylaşın!

SON VİDEO

TÜMÜ
00:23:54

CEVAP VER

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz

İlginizi çekebilir