Google çalışanları ile gerginlik yaşıyor

0

İşten çıkarmaların ardından Google çalışanları ile sorun yaşamaya başladı. Bu işten çıkarmaya tepki gösteren çalışanların da işlerine son verdi.

Google çalışanları tepki gösteriyor

Teknoloji dünyasının dev ismi Google, bu kez iş süreçlerinde uyguladığı politikayla gündeme geldi.

İki çalışanın yetkisiz şekilde şirket bilgilerine ulaşmasının ardından Google, bu çalışanlarını işini askıya aldığını duyurmuştu. Daha sonra bu olaya tepki gösteren yaklaşık 200 çalışan yürüyüş yaparak Google’ın bu kararını eleştirmişti.

Gelen tepkilerin ardından Google, hem görevleri askıya alınan iki çalışanının hem de yürüyüşe katılan iki çalışanının işine son verdi.

Çalışanlar tarafından gelen tepkiler arasında, Google’ın haksız yere çalışanlarını işten çıkarmak için bahane aradığı yer alıyor.

Önümüzdeki günlerde Google’ın ve çalışanların nasıl bir yol izleyeceği şimdiden merak ediliyor.

Burak Kesayak

Elektrik elektronik mühendisi ve dijital medya yazarı. Ar-Ge mühendisi olarak çalışmasının yanı sıra Endüstri 4.0, akıllı şehirler, fintech ve nesnelerin interneti gibi alanlarda dijital medya yazarlığı yapmaktadır.

Yorum Ekle

Posta adresiniz, gizli kalacaktır.

İzin verilen HTML tagları, <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>