Google çalışanları ‘Leydi’ oldu

0

Google çalışanları, cinsiyetçi bakış açısına karşı ilginç bir protestoyu hayata geçirdiler. Şirketin 800’den fazla çalışanı, görev sıfatlarının başına Lady sıfatını eklediler.

Protesto, geçtiğimiz hafta Alphabet’in hissedarları arasında düzenlenen bir toplantıda, bir hissedarın şirketin CFO’su Ruth Porat’tan bahsederken “Lady CFO” tanımını kullanması üzerine gelişti.

Cinsiyetlerin yapılan işle bağlantısı olmadığını ve çalışanların cinsiyetlerini vurgulayarak onları küçümsemeye çalışmanın cinsiyetçi bir yaklaşım olduğunun altını çizen şirket çalışanları, olayı protesto etmek için e-postalarında isimlerinin başına Lady ekini getirdiler.

Lady ekini kullananlar arasında erkek çalışanlar da yer alıyor ve bu yeni protesto şirket içinde hızla yayılıyor. Üstelik şirketin tüm dünyadaki ofislerinde bu protestoya katılanların sayısı da artıyor. Eğer Google ile iş yapıyorsanız ve yakında “Lady Ahmet Hacıpaşaoğlubeyli” gibi bir kişiden e-posta alırsanız, şaşırmayın.

Yorum Ekle

Posta adresiniz, gizli kalacaktır.

İzin verilen HTML tagları, <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>