Google çalışanlarının aşı olmasını istiyor

0

Google aşı

Google çalışanlarının aşı olmasını teşvik edecek bir karar aldı. Ofise gelecek çalışanların, aşı olması istendi.

Google çalışanlarına aşı çağrısında bulundu

Google yaptığı açıklamada, önümüzdeki haftalarda çalışanların ofise gelmeden önce aşı olmalarını istemeye başlayacağını duyurdu.

Teknoloji devi, Covid-19 virüsünün Delta varyantı yayıldıkça gönüllü evden çalışma politikasını Ekim ayı sonuna kadar uzatıyor. Aşılama şartı önce ABD ofislerinde yaygınlaştırılacak ve ardından diğer bölgelere yayılacak. Politikanın uygulanması, yerel koşullar ve düzenlemelerin yanı sıra aşının durumuna bağlı olarak değişecek.

Google, ofislerini ilk olarak Mart 2020’de kapattı ve daha önce çalışanlarının en az Eylül 2021’e kadar uzaktan çalışacağını söyledi. Google, Mayıs ayında, çalışanlarından ofiste en azından biraz zaman geçirmelerini isteyen bir “hibrit işgücü modeli” benimseyeceğini duyurdu. Ancak Google artık çalışanlarının yaklaşık yüzde 20’sinin kalıcı olarak evden çalışmasını bekliyor.

Şirketin kampüslerinden bazıları yeniden açılmaya başladı. Google, tam ofise dönüş planlarını uygulamadan önce çalışanlara en az 30 gün önceden haber vereceğini söyledi. CEO Sundar Pichai Çarşamba günü çalışanlara gönderdiği bir e-postada, “Aşıların yaygın olarak bulunduğu bölgelerde Google topluluğumuz için çok yüksek aşı oranları görmek cesaret verici” dedi.

Burak Kesayak

Elektrik elektronik mühendisi ve dijital medya yazarı. Ar-Ge mühendisi olarak çalışmasının yanı sıra Endüstri 4.0, akıllı şehirler, fintech ve nesnelerin interneti gibi alanlarda dijital medya yazarlığı yapmaktadır.

Yorum Ekle

Posta adresiniz, gizli kalacaktır.

İzin verilen HTML tagları, <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>