Google CEO’su Sundar Pichai özür diledi

0

Google CEO'su Sundar Pichai

AB’ye karşı izlenecek stratejinin ortaya çıkması nedeniyle Google CEO’su Sundar Pichai özür diledi. Belgelerin ortaya çıkması Pichai’i zor durumda bıraktı.

Google CEO’su Sundar Pichai açıklama yaptı

Avrupa Rekabet Komisyonu yeni bir taslak yasa üzerinde çalışıyor. 2 Aralık itibariyle Dijital Hizmetler Yasası ve Dijital Piyasalar Yasası’nın yürürlüğe girmesi bekleniyor.

Google, rekabeti düzenleyici bu yasa tasarılarına yönelik şimdiden çalışmalarına başlamıştı. Ortaya çıkan belgelerde, Google’ın yeni yasalara karşısında nasıl bir strateji izleyeceğini gösteren 60 günlük bir planlama görünüyordu. Ancak bu belgelerin ortaya çıkması Google’ı bir hayli zor durumda bıraktı.

Pichai, Avrupa İç Pazar Komisyonu Üyesi Thierry Breton’dan ortaya çıkan belgeler nedeniyle özür diledi. Ayrıca Pichai, bu belgeleri daha önce görmediğini ve onaylamadığını da vurguladı. Ancak bu belgeler, Google’ın AB yasalarıyla nasıl sert mücadeleye girmeye hazırlandığını da gösteriyor. Yeni düzenlemede şirketlerin rakipleri ve düzenleyicilerle verilerini paylaşmalarını, hizmet ve ürünlerini haksız bir şekilde tanıtmamalarını içeriyor. Rekabet konusunda sık sık başı derde giren Google’ın yeni yasalarla da mücadele edeceğini söyleyebiliriz.

Yorum Ekle

Posta adresiniz, gizli kalacaktır.

İzin verilen HTML tagları, <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>