Google Chrome bellek kullanımını azaltacak

0

Google Chrome bellek kullanımını azaltarak, kullanıcıların yüksek performanslı bir deneyim yaşamasını sağlayacak. Yeni kullanım sınırı 2021’de gelecek.

Google Chrome bellek kullanımını 2021’de azaltıyor

Google Chrome, yüksek bellek kullanımı nedeniyle kullanıcılardan eleştiriler alabiliyor. Google, bu eleştirileri dikkate alarak 2021’e yönelik yeni bir planlama yapıyor.

Google Chrome, bunun için TerminateProcess fonksiyonunu kullanacak. Bu fonksiyonla birlikte arkada açık bırakılan işlemler temizlenecek ve sistemin yüksek performanslı çalışması sağlanacak.

Özellikle de Chrome, 8GB’ın altında RAM’i bulunan bulunan Windows 10 kurulu bilgisayarda fark edilebilir seviyede hızlanacak. 2021 yılında Google’ın Chrome tarayıcısının daha kullanıcı dostu bir perofrmans sunacağı belirtiliyor.

Windows’un hangi sürümünde bu özelliğin kullanıma sunulacağı bilinmiyor. Ancak 2021 yılı içinde Google Choreme’da performans artışıyla birlikte, Chrome’un kullanıcı sayısında da önemli derecede bir artış yaşanabilir.

Yorum Ekle

Posta adresiniz, gizli kalacaktır.

İzin verilen HTML tagları, <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>