Google Chrome kullanıcı güvenliğini artıracak

0

Google Chrome kullanıcı güvenliği

Dünyanın en popüler internet tarayıcısı Google Chrome kullanıcı güvenliğini artırmayı hedefliyor. Yeni özellikle Chrome, tehlikeli sitelerde kullanıcıları uyaracak.

Google Chrome kullanıcı güvenliği için formları engelleyecek

Dijitalleşmeyle verinin en değerli kaynak haline gelmesi nedeniyle, gizlilik ve güvenlik artık günümüzün olmazsa olmaları arasında yer alıyor. Google, bunun için yeni özellikler üzerinde çalışıyor.

Popüler internet tarayıcısı Chrome için iyileştirmeler yapmaya devam eden Google, Chrome 86 için önemli bir yenilik ekledi. #Disable Autofill for mixed forms isimli etiketi Chrome 86’ya yükleyen Google, özellikle de kullanıcıların formları güvenli bir şekilde doldurmasını hedefliyor. Form https üzerinden doldurulup http protokolü aracılığıyla aktarılacaksa, Chrome o sayfada otomatik form doldurmayacak. Hatta kullanıcılara güvenli olmayan bağlantı uyarısı da verilecek.

Ancak tamamen bağlantı kesilmesi gibi bir durum olmayacak. Yani isteyen kullanıcılar bu sitelerdeki formları manuel bir şekilde doldurabilecek. Bu nedenle geliştiricilerin de internet sitelerini kontrol etmeleri büyük bir öneme sahip. isteyen geliştiriciler Google Canary tarayıcısında chrome://flags bölümünden #Disable Autofill for mixed forms etkietini aktif hale getirdiklerinde, bu otomatik form doldurmadaki kısıtlamalara takılmayacaklar.

Yorum Ekle

Posta adresiniz, gizli kalacaktır.

İzin verilen HTML tagları, <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>