Google ve Clinton arasından su sızmıyormuş!

0

ABD Başkanlık seçimlerinde en güçlü aday olarak gösterilen eski Dış İşleri Bakanı Hillary Clinton ile Google’ın CEO’su Eric Schmidt arasından su sızmadığı ortaya çıktı.

Dış İşleri Bakanlığı’nda devlet görüşmelerini Gmail ile yaptığı için ağır eleştiriye uğrayan ve FBI tarafından çok ciddi bir soruşturma altına alınan Hillary Clinton’ın Google aşkı Gmail ile sınırlı değilmiş.

Clinton kazansın diye bütün Google seferber olmuş

Clinton’ın kampanya yöneticilerinden “çalınan” ve internette yayınlanan e-postalara göre, Clinton ve kampanya yöneticileri sık sık şirketin jetini kiralayarak uçmuşlar.  Ancak bu uçuşlar pratikte bir kiralama değil de Google’ın Clinton’a “bağışı” şeklinde gerçeklemiş. Yani Google, Clinton’a uçak tahsis etmiş.

Ayrıca Eric Schmidt’in bir kez William Jefferson Clinton ile görüşmek için randevu istediği de yazışmalarda ortaya çıkıyor. William Jefferson Clinton, “Bill” Clinton olarak tanıdığımız eski ABD Başkanı’nın uzun ismi.

İnternet devinin uçağını sık sık kullanan hatta bu uçakla Afrika gezisine çıkan Hillary Clinton’ın uçağın bazı arızalarının bulunmasından rahatsızlık duyduğu da e-maillerde dile getiriliyor.

Bu yazışmaların ortaya çıkmasından sonra, Hillary Clinton’ın başkanlık yarışını kazanması Arama motoru devi için daha büyük önem kazanmış durumda aksi halde Trump’ın başkanlığı süresince şirketin başının çok ağrıyacağı tahmin ediliyor.

Yorum Ekle

Posta adresiniz, gizli kalacaktır.

İzin verilen HTML tagları, <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>