Google Cloud, Bitium’u satın aldı

0

Google Cloud, kurumsal düzeyde kimlik yönetimi ve erişim araçları sunmaya odaklanan bir şirket olan Bitium’u satın aldı. Bu satın alma, Google’ın kuruluşlar genelinde kurumsal bulut müşteri uygulamasını daha iyi yönetmesine yardımcı olacak.

2012 yılında kurulan, hem orta piyasa hem de büyük kurumsal müşterileri hedefleyen Bitium, kuruluşların güvenlik standartlarıyla uyumlu kalmalarını sağlarken Google Apps, Office 365, sosyal ağ, CRM, işbirliği ve pazarlama araçlarını yönetmek için çözüm sunuyor.

Bitium, popüler bulut tabanlı uygulamaların yönetilmesi ve kullanılması sürecini basitleştirmeyi amaçlıyor. Böylelikle çalışanların şirket içinde BT biriminin haberi olmadan kendi işlerine çözüm getiren teknolojiler kullandığı Shadow IT’ye çözüm oluşturuyor, veri ve zaman kaybının önüne geçiyor.

Google, Bitium’un tek başına yaptığı işe devam etmesini ve ek uygulama ortakları ile büyümesini hedefliyor. Satın almanın maddi boyutuyla ilgili herhangi bir açıklama yapılmadı.

Burak Kesayak

Elektrik elektronik mühendisi ve dijital medya yazarı. Ar-Ge mühendisi olarak çalışmasının yanı sıra Endüstri 4.0, akıllı şehirler, fintech ve nesnelerin interneti gibi alanlarda dijital medya yazarlığı yapmaktadır.

Yorum Ekle

Posta adresiniz, gizli kalacaktır.

İzin verilen HTML tagları, <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>