Google Cloud Kuveyt’in dijitalleşme hamlesini destekleyecek

0

Google Cloud Kuveyt

Google Cloud yaptığı açıklamada, ülkenin kamu sektörü genelinde dijitalleştirme çabalarını desteklemek için Kuveyt hükümeti ile stratejik bir ittifak kurduğunu söyledi.

Çoğu Körfez ülkesi, verimliliği artırmak ve kamu hizmetlerine çevrimiçi erişimi kolaylaştırmak için ve petrole bağımlı ekonomileri çeşitlendirmenin bir yolu olarak, hükümet sektöründe dijital teknolojilere önemli ölçüde yatırım yapıyor.

Google Cloud, Kuveyt hükümeti ile yapılan anlaşma için bir değer sağlamadı ancak bunun hükümet hizmetlerini dijitalleştirmeyi, ulusal verileri taşımayı ve bulutta güvenli bir şekilde depolamayı ve ulusal bir dijital beceri programı oluşturmayı kapsayacağını söyledi.

Kuveyt’te Katar ve Suudi Arabistan’ın ardından Orta Doğu’daki üçüncü bulut bölgesine yatırım yapmayı hedefleyen şirket, herhangi bir zaman dilimi belirtmeden yerde ofis açmayı planladığını söyledi.

Huawei gibi Çinli firmaların da Körfez ulusal ekonomik dönüşüm planlarının bir parçası olarak kazançlı hükümet sözleşmeleri için rekabet etmesiyle, bölgede uluslararası oyuncular arasında bulut hizmetleri geliştirmek için artan bir rekabet var.

Yorum Ekle

Posta adresiniz, gizli kalacaktır.