Google Cloud Print hizmetini sonlandırıyor

0

Google Cloud Print

Google, beklediği başarıyı yakalayamadığı hizmetleri sonlandırmaya devam ediyor. Bu kez Google Cloud Print hizmetini sonlandırma kararı aldı.

Google Cloud Print hizmeti için sona gelindi

Google belge yazdırma konusunda 2010 yılında Cloud Print hizmetinde beklediği başarıyı yakalayamadı. Bu nedenle 1 Ocak 2021 itibariyle Cloud Print için kesin bir karar alındı.

Google, Cloud Print hizmetini sonlandırma kararı aldı. Özellikle de Google’ın Chrome OS cihazlar için yerel baskı seçeneği eklemesi, ilk günkü popülerliğin yitirilmesine yol açmıştı. Bu yenilikle birlikte Cloud Print için de aslında sonun başlangıcı geldi diyebiliriz.

Google tarafından yapılan açıklamada, Cloud Print hizmetinin 1 Ocak 2021 itibariyle sonlanacağı duyurulmuştu. Google bu karardan vazgeçmeyerek, oldukça kararlı bir tutum sergiliyor diyebiliriz.

Google, halen Cloud Print hizmetini kullanan kişiler için Chrome OS yerel baskı hizmetinin nasıl kullanılacağı konusunda bir paylaşımda da bulundu.

Yorum Ekle

Posta adresiniz, gizli kalacaktır.

İzin verilen HTML tagları, <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>