Techinside Google News
Techinside Google News

Google Cloud startup zirvesi 25 Nisan’da

Londra'daki Google ofisinden canlı yayınlanacak Google Cloud Startup Zirvesi 25 Nisan 2023’te gerçekleşecek. Bu seneki tema yapay zeka.
- Advertisement -

A serisi startup’ların başvurabileceği Google Cloud Startup Zirvesi 25 Nisan 2023’te gerçekleşecek. Bu seneki zirvede Cloud üzerinden yapay zeka uygulamalarını kullanmak hakkında bilgi verilecek. Yapay zeka Startup Programına kabul edilen girişimlere ilk yıl için 250.000 dolar kredi gibi avantajlar sunuluyor. Etkinlik, girişim sermayedarları ile Google AI uzmanları ve erken aşamadaki kurucuları bir araya getirmeyi hedefliyor.

Zirvenin konusu yapay zeka

Londra’daki Google ofisinden canlı olarak yayınlanacak iki saatlik özel etkinlik, teknoloji şirketlerini daha hızlı büyüme ve verimlilik arayışlarında etkileyen kritik konuları kapsayacak. Özellikle uygulama ve veri modernizasyonu, maliyet optimizasyonu ve yapay zeka konuları işlenecek. 25 Nisan’daki zirve, saat 19.00 ile 20.30 arasında gerçekleşecek.

Google Cloud kullanan startup’lar arasında Shopify ve Discord bulunuyor.

Son 5 yılda kurulmuş girişimlere başlangıç seviyesi fırsatları

Google for Startups Cloud programı, henüz sermaye fonu almamış tohum öncesi girişimler için “başlangıç seviyesi”, sermaye fonlaması olan A serisi için “ölçek seviyesi” başlıklarında iki farklı üyelik türü sunuyor. Başlangıç seviyesine kaydolmak için son 5 yıl içinde kurulmuş olma şartı aranıyor. Başlangıç seviyesinde Google hizmetlerinde kullanmak üzere 2 bin dolara kadar kredi veriliyor. Google’ın startup’lara sunduğu indirimler ve krediler hakkında bu sayfayı inceleyebilirsiniz.

Zirveye ön başvuru yapmak için bu adresten kaydolabilirsiniz.

Google for Startups Cloud programı girişimcilere şunları sağlıyor:

  • Google Cloud, Google Workspace, eğitim programlarına erişim ve özel bir Startup Success Manager aracılığıyla teknik destek, küresel Google Cloud Startup Topluluğuna katılım ve belirli startup’lar için ortak pazarlama fırsatları için krediler.
  • Krediler: Henüz öz sermaye ile desteklenmeyen girişimcilere, 2.000 ABD Doları tutarında Google Cloud kredisine erişim. Cloud ve Firebase kullanımının ilk yılı 100.000 dolara kadar olan kredilerle karşılanıyor. Ayrıca, ikinci yılda Google Cloud ve Firebase kullanımının %20’si karşılanıyor ve ek olarak 100.000 ABD dolarına kadar kredi sunuluyor.
  • Google genelinde indirimler: Yeni kayıtlar için ücretsiz Google Workspace Business Plus ve yeni kayıtlar için 12 ay boyunca Google Haritalar Platformu’nda aylık krediler.
  • Eğitim: Çevrimiçi kurslara ve uygulamalı laboratuvarlara erişim sağlayan Google Cloud Skills Boost kredileri.
  • Teknik destek: Google Cloud kredileriyle 7/24 yardım alma imkanı
  • İşletme Desteği ve Ağ Oluşturma: Küresel Google Cloud Başlangıç ​​Topluluğu ile ortak pazarlama fırsatlarına erişim.

Siz bu konu hakkında ne düşünüyorsunuz? Görüşlerinizi yorumlarda paylaşın!

SON VİDEO

TÜMÜ
00:10:19

Çip krizi ne zaman bitecek? 

YORUM YAP

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz

İlginizi çekebilir