Google Currents ne zaman geliyor?

0

Google Currents

Kurumsal iletişim aracı Google Plus geçtiğimiz yıl Google tarafından sonlandırılmıştı. Ancak Google bunun yerine Google Currents aracını duyurmaya hazırlanıyor.

Google Currents için geri sayım

Google, kurumsal iletişime yönelik sunduğu araçlarla şirketlerin ve iş dünyasının ilgisini çekmeye çalışıyor. Bunun için Google Plus platformuyla uzun süre kullanıcılara destek sağlanmıştı.

Ancak Google, Google Plus tarafında beklediği başarıyı yakalayamamıştı. Oldukça radikal bir kararla 2019 yılının Nisan ayında Google Plus’ı kapatmıştı. Ancak Google, bu alanda yeni bir araç yayınlamaya hazırlanıyor. Google Currents ismiyle yayınlanacak araç, 6 Temmuz’dan itibaren kullanılabilecek.

Google Plus kullanıcılarının tüm içerikleri, Google Currents’in yayınlanmasından 5 gün sonra platforma taşınmış olacak.

Google Currents’te temel odak çalışanların ve iş liderlerinin iletişimde ve paylaşımda kalmalarını sağlamak. Fikir alışverişlerine odaklanmak isteyen platformda, tartışmalar yapılabilecek. Ayrıca kullanıcılar Google Drive’dan bağlantı, resim ve metin de paylaşabilecek.

Şu an için beta sürümü yayınlanan Google Currents, 6 Temmuz itibariyle Android ve iOS kullanıcılarına sunulacak.

Burak Kesayak

Elektrik elektronik mühendisi ve dijital medya yazarı. Ar-Ge mühendisi olarak çalışmasının yanı sıra Endüstri 4.0, akıllı şehirler, fintech ve nesnelerin interneti gibi alanlarda dijital medya yazarlığı yapmaktadır.

Yorum Ekle

Posta adresiniz, gizli kalacaktır.

İzin verilen HTML tagları, <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>